Autor Tema: X3mE Yamb  (Pročitano 20990 puta)

Van mreže X3mE

• Global Moderator
  • Pol: Muškarac
  • Nisam zgodan, al' sam zato nezgodan :)
    • Mobilize.rs - Moderne komunikacije počinju ovde!
X3mE Yamb
« poslato: Jun 28, 2007, 00:43:11 »
Evo da otvorim temu i vidim vase komentare  :)

X3mE Yamb 1.7

X3mE Yamb je simulacija popularne društvene igre Yamb. Nudi lep grafički interfejs i mnoštvo opcija, tako da će se sigurno dopadati svim zaljubljenicima u Yamb. Postoje režimi za jednog, dva i četiri igrača (parove). U režimu za parove svaki član baca posebno i dogovorom odlučuju čije kockice se upisuju. On se takođe razlikuje i po tipu listića (postoji i Dirigovana kolona), a i najbolji rezultati se za njega čuvaju posebno. Inače, listići imaju po 8 kolona i 14 redova. Pravila igre su dobro poznata, a ko ih ne zna može se upoznati sa njima izborom stavke Pomoć iz glavnog menija. X3mE Yamb podržava snimanje i kasnije učitavanje partije, poništavanje poslednjeg upisa (u slučaju greške), snimanje screenhotova za sve partije koje uđu u najbolje rezultate, obeležavanje raznih tipova rezultata raznim bojama, 4 vrste kockica (plus "custom" kockice koje korisnici sami mogu da nacrtaju!), biranje pozadinske pesme,...

Program "pametno" prati igru i pravilno reaguje u cilju završavanja partije, a i efikasno sprečava pogrešan upis obaveštavajuci korisnika da npr. nije "podigao" kockice i sl. X3mE Yamb je u potpunosti napravljen na srpskom jeziku, sa punom podrškom za naša slova. U novoj verziji, između ostalog, unapređen je sistem praćenja igre (koji je sada još bolji), dodati su rekordi (najveći broj uzastopnih yambova, najviše yambova, najmanji maksimum, najveći minimum i sl.) i ispravljene su sve primećene greške.

Platfroma: WinXP/Vista
Download
Stavio sam moj sajt jer na developeru nije jos izmenjena verzija koju sam poslao naknadno!

screenshot

Jos samo da dodam da je i verzija 1.8 u pripremi, vec su neke stvari dodate, i voleo bih da cujem sada dok jos traje izrada predloge ako ih neko ima   :)
« Poslednja izmena: Jun 28, 2007, 20:06:53 trotil »

Van mreže X3mE

• Global Moderator
Одг: X3mE Yamb
« Odgovor #1 poslato: Jun 30, 2007, 02:02:06 »
Nije valjda da niko nece da komentarise  :-\

toxi

• Gost
« Odgovor #2 poslato: Jun 30, 2007, 13:29:10 »
Ја и не знам баш то да играм :(
Углавном, мало су захтеви превисоки. CPU од минимум 1 Ghz? 128 МB RAM-а? Не кажем да су моји програми штедљиви, али за једну игру типа Yamb to делује много...
На сам изглед немам замерку, мени се свиђа. А колико је добар сам систем играња не зна, јер не знам да играм тај Yamb а видео сам да има help ал нисам читао. Јбг. игра ми није привлачна. Међутим верујем да је све тип-топ обзиром да си тамо написао да је изашла у једном часопису. Импресивно :)

Van mreže X3mE

• Global Moderator
« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2007, 13:50:10 »
Hvala za komentar  :)

Minimalne zahteve sam stavio takve jer nisam ni testirao na necemu slabijem :)
Inace, 128 MB je preporucljivo da bi sitem radio dobro, ne zahteva sama igra toliko :)
Nego .NET Framework zahtevan, pa zato verujem da se na racunarima sporijim od GHz malo mozda i "koci" :), no to i nije toliko bitno jer mozda 1% ljudi ima slabije od toga u danasnje vreme  :)

Steta sto ne volis Yamb, meni je to najjaca drustvena igra, zato sam i napravio ovo. I trudio sam se da bude maksimalno "komforna" za igranje :)

Izasla je u Mikru, no nadam se da ce biti jos predstavljana, mozda i u nekoj IT TV emisiji... videcemo :)

toxi

• Gost
« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2007, 14:44:11 »
Оно што се мени допада јесте што је игра( бар колико сам ја видео, а нисам много из наведеног разлога) "заокружена". Нема неких очигледних нелогичности, багова и ништа "нештрчи". Што се тиче .NET -a, користио си VB.NET јел да? Читао сам гомиле текстова у којима се упоређује брзина VB-a и VB.NET-а. Сличне су, негде мало предњачи шестица, негде пак седмица али ништа спектакуларно. Једино што би успорило програм до те мере( ако је код ОК) јесте GDI+. То би био мој неки закључак, друго ми ништа не пада на памет. :)

ПС. Добар ти је сајт :P

Van mreže X3mE

• Global Moderator
« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2007, 15:13:01 »
Оно што се мени допада јесте што је игра( бар колико сам ја видео, а нисам много из наведеног разлога) "заокружена". Нема неких очигледних нелогичности, багова и ништа "нештрчи". Што се тиче .NET -a, користио си VB.NET јел да? Читао сам гомиле текстова у којима се упоређује брзина VB-a и VB.NET-а. Сличне су, негде мало предњачи шестица, негде пак седмица али ништа спектакуларно. Једино што би успорило програм до те мере( ако је код ОК) јесте GDI+. То би био мој неки закључак, друго ми ништа не пада на памет. :)
VB .NET 2005.  :) Pa ne znam ni ja sta je, testirao sam na jednoj "praistorijskoj" masini i treba vremena kad npr. minimizujes i vratis prozor da se reinicijalizuju sve kontrole, posto ih ima puno, pa se pojavljuje neki "domino" efekat... na brzim racunarima sve ide glatko, i to porazumevam pod tim "kocenjem"  :)

ПС. Добар ти је сајт :P

Hvala  :)

Van mreže X3mE

• Global Moderator
« Odgovor #6 poslato: Jul 18, 2007, 15:34:47 »
Dakle, izasao je X3mE Yamb 1.8...  :)

U novoj verziji, izmedju ostalog, dodat je Auto-Save partija, dodato je sifrovanje save game i konfiguracionih fajlova, poboljsana je notifikacija u slucaju da korisnik ne vidi da je nesto dirigovano i ispravljene su sve primecene greske.

Download

screenshot

Inace, da kazem da je za 2.0 verziju planirana mogucnost igranja preko interneta kao i engleska verzija... ali otom potom, to su jos uvek samo planovi :)

Van mreže Duka

• Administrator
    • Moj web sajt
« Odgovor #7 poslato: Jul 18, 2007, 15:47:59 »
Одрадио си ти ово екстра али ја не волим Yamb.
Имам ону верзију која је изашла у Микру (чини ми се мајски број).
Квалитетна је графика и све то али када нешто не волиш онда га не волиш јбг.
А не знам да ли си ово решио у о новојим верзијама. Када ставим неке веће слике за коцкицу ево шта се дешава:

Уреду је што пријави грешку али не на оволико прозорчића.

Van mreže X3mE

• Global Moderator
« Odgovor #8 poslato: Jul 18, 2007, 16:06:12 »
Hehe, prijavljuje toliko gresaka zato sto ide randomize kockica na svakih 10 milisekundi, tj. ukupno oko 60 puta po kockici kada se bacaju :)

Videcu da ispitam to; thanks ;)

Edit: Jel mozes da mi posaljes sliku(e) koje si stavio za kockice, da vidim tacno sta ne valja...
Radi kad stavis slike u velicini predvidjenoj za njih. :)

toxi

• Gost
« Odgovor #9 poslato: Jul 18, 2007, 16:54:44 »
Citat
Hehe, prijavljuje toliko gresaka zato sto ide randomize kockica na svakih 10 milisekundi, tj. ukupno oko 60 puta po kockici kada se bacaju
Зашто тако много пута?

Van mreže Duka

• Administrator
    • Moj web sajt
« Odgovor #10 poslato: Jul 18, 2007, 18:55:01 »
Ево неће слике на овај фазон.

Van mreže X3mE

• Global Moderator
« Odgovor #11 poslato: Jul 18, 2007, 19:08:40 »
Зашто тако много пута?

Pa svaki put se bira nasumice kockica i prikazuje njena slika (i tako se dobija onaj efekat bacanja kockica), zato tako mnogo puta... Verovatno negde imam propust u nekom error handleru koji ne prekida operaciju kad izbije greska... videcu da sredim to... :)

Inace, videcu da implementiram da se slika automatski resize-uje na potrebnu velicinu i kompresuje u jpg kada se izabere neka slika koja ima vece dimenzije od potrebnih, to ostaje za verziju 2.0... Takodje cu i da uvedem Internet High Score, ali kao sto rekoh - otom potom... :)

Ево неће слике на овај фазон.
Cu da ih prostudiram :)

Van mreže X3mE

• Global Moderator
« Odgovor #12 poslato: Jul 18, 2007, 19:40:28 »
Hm, meni je prihvatilo te slike bez problema :)
Evo i slike ispod...

Ajd skini verziju 1.8 pa probaj...

Edit: Izbacuje one greske kad promenis lokaciju slika naknadno :)
To ce biti sredjeno, tj. izbacice samo jednu gresku i vratiti slike na defaultne (to i sada radi, ali izbacuje mnogo gresaka).
Jos jednom, hvala sto si mi skrenuo paznju  ;)

Van mreže Duka

• Administrator
    • Moj web sajt
« Odgovor #13 poslato: Jul 18, 2007, 20:05:44 »
Ево скинуо сам 1.8 верзију и иста ствар се дешава са овом сликом:

Van mreže X3mE

• Global Moderator
« Odgovor #14 poslato: Jul 18, 2007, 20:19:18 »
Jel si tu sliku stavio za sve kockice?

Edit: Meni radi normalno kad stavim tu sliku za sve kockice...   :-\ ???

Hm... jel ti defaultne kockice rade kako treba? I jel ti izbacuje potpuno isti error message?